تبلیغات
خدمات کامپیوتری الیاس (سراوان)
 
 
 

- افزایش وام بازنشستگان کشوری به ۳ میلیون تومان

نویسنده : زکریا دهواری | تاریخ : 11:25 ق.ظ - چهارشنبه 7 مهر 1395

- افزایش وام بازنشستگان کشوری به ۳ میلیون تومان


مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: وام ضروری بازنشستگان کشوری با یک میلیون تومان افزایش، از دو میلیون تومان به سه میلیون تومان رسیده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود اسلامیان امروز (سه شنبه) در یازدهمین آیین نکوداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تالار وحدت تهران، اظهار داشت: با همکاری بانک صادرات، وام ضروری بازنشستگان کشوری که تاکنون دو میلیون تومان بود با افزایش یک میلیون تومانی به سه میلیون تومان رسید و تا دو هفته آینده ثبت نام آن آغاز می شود.
اسلامیان یادآور شد: در دولت یازدهم با هدف افزایش رفاه حال بازنشستگان کشوری، علاوه بر افزایش سقف وام های ضروری، تعداد وام ها نیز از ۵۰ هزار فقره وام در سال ۹۲، به ۲۵۰ هزار فقره افزایش یافت.
وی با بیان اینکه برخی تصمیمات اشتباه در گذشته سبب شد تا توازن اقتصادی در صندوق ها رعایت نشود، گفت: در حال حاضر ورودی های صندوق بازنشستگی کشوری قطع شده و نسبت شاغلان به بازنشستگان در این صندوق به کمتر از یک نفر رسیده است.
اسلامیان با تاکید بر اینکه در دولت قبل، حقوق بازنشستگان مطابق با نرخ تورم و براساس قانون افزایش نیافته بود، گفت: از سال ۸۵ تا ۹۲ افزایش حقوق پرداختی به بازنشستگان از نرخ تورم پایین تر بود و همین امر سبب شد تا قدرت خرید بازنشستگان در این برهه ۶۷ درصد کاهش پیدا کند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: از سال ۹۲ افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با نرخ تورم انجام شد که در ابتدای سال جاری، با کمک دولت و به منظور کاهش فاصله حقوق بازنشستگان، اجرای افزایش پلکانی حقوق در دستور کار قرار گرفت و کف حقوق بازنشستگان را معادل ۲۰ درصد از ۷۵۰ هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان افزایش داد.
اسلامیان افزود: از دولت درخواست کردیم تا افزایش پلکانی برای سال های آینده نیز اجرایی شود تا به تدریج فاصله حقوق بازنشستگان جبران شده و قدرت خرید آن ها بهبود یابد.
اسلامیان همچنین با اشاره به اجرای طرح پرداخت مستقیم حقوق بازنشستگان کشوری، گفت: در گذشته حقوق بازنشستگان به غیر از سه استان به صورت غیرمستقیم پرداخت می شد که با تدبیر صورت گرفته اکنون بازنشستگان کشوری در تمامی استان های کشور، حقوق خود را مستقیم دریافت می کنند. بنابراین زمان پرداخت حقوق ها از چند روز به دو ساعت کاهش یافته است.

منبعبرچسب ها : وام ؛ صندوق , بازنشستگی ,
دسته بندی : اخبار ,
 

آخرین مطالب

» باران ( شنبه 4 خرداد 1398 )
» پست ثابت ( دوشنبه 19 فروردین 1398 )
» نمایندگی رسمی سیمکارت رایتل ( دوشنبه 19 فروردین 1398 )
» قابل توجه دانش اموزان و مدیران ( شنبه 21 بهمن 1396 )
» خدمات ( دوشنبه 9 بهمن 1396 )
» اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص تمدید مهلت ثبت نام در آزمون سراسری سال 1397 ( دوشنبه 9 بهمن 1396 )
» مجموعه چاپ رنگی ( دوشنبه 8 آبان 1396 )
» اپلیکیشنی اندروید پرکاربرد ( پنجشنبه 8 تیر 1396 )
 
 
موبایلتو شارژ کن